Wycieczka do Warszawy

Zgodnie z planami, w dniach 28-29 września uczniowie klas III-VIII wzięli udział w dwudniowej wycieczce do stolicy - Warszawy. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić wiele znanych miejsc i poznać historię miasta. Po sympatycznej, pełnej wrażeń podróży wygodnym autokarem dotarliśmy na miejsce.

Nasz pierwszy przystanek to Łazienki Królewskie. Spacerując po pięknych ogrodach, mieliśmy okazję podziwiać Pałac na Wyspie oraz słynną Pomarańczarnię. Przewodnicy opowiedzieli nam o historii tego miejsca oraz przekazali ciekawostki związane z królami Polski. Oglądaliśmy wnętrza Pałacu na Wodzie i mogliśmy naprawdę poczuć oddech wielkiej historii. To tutaj przecież król Staś wyprawiał słynne obiady czwartkowe, przyjmował znamienitych gości, m.in. Ignacego Krasickiego. W parku spotkaliśmy również kolorowe pawie oraz zwinne wiewiórki. Zachwytom nie było końca!

Następnie udaliśmy się do Muzeum Miasta Warszawy, gdzie mieliśmy okazję poznać historię miasta, od czasów pradziejowych aż po współczesność. Ekspozycja była bogata w cenne artefakty i obrazy, które ukazywały dawne oblicze Warszawy. Wzięliśmy udział w dwóch lekcjach muzealnych, dzięki którym przeszłość naszej stolicy jest już nam niestraszna, a wręcz interesująca i fascynująca.

Po całym dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do hotelu, gdzie mogliśmy odpocząć i zregenerować siły na drugi dzień.

Kolejny dzień wizyty w Warszawie rozpoczęliśmy w niesamowitym i interaktywnym świecie Centrum Nauki Kopernik. Mamy tam nie tylko możliwość zobaczenia różnych eksponatów, ale także samodzielne ich przetestowanie. Na pewno zapadł nam w pamięć pokaz chemiczny oraz pokaz o prawach fizyki. Również odbyliśmy małą pogawędkę z Mikołajem Kopernikiem. ,,Ożył" dzięki sztucznej inteligencji.

Kolejnym przystankiem były Ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej. To magiczne miejsce, pełne kolorowych kwiatów i roślin, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy również okazję wejść na tarasy widokowe, skąd podziwialiśmy panoramę miasta.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i Atomium

Po krótkiej przerwie udaliśmy się do Zamku Królewskiego. To imponująca budowla, która od wieków była symbolem władzy i bogactwa. Podziwialiśmy piękne sale, galerie i kaplice. Nasi przewodnicy opowiadali nam o życiu na zamku i historii panujących tam monarchów.

Ostatnim przystankiem naszej wycieczki było Stare Miasto. Tutaj mogliśmy zobaczyć m.in. Rynek Starego Miasta z Ratuszem oraz słynną fontannę, pomnik Syrenki oraz wiele innych zabytków. Spacerując po wąskich uliczkach, poczuliśmy się jak w czasach dawnych. Dodatkową atrakcją były zakupy pamiątek, lody i mnóstwo zdjęć w promieniach wrześniowego słońca.

Po zakończonej wycieczce udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Radość i wdzięczność towarzyszyły nam przez całą podróż. Wyprawa do Warszawy była niezapomnianym przeżyciem i niezwykłą lekcją historii. Poznaliśmy wiele ciekawych miejsc i świetnie się bawiliśmy. Dzięki takiemu doświadczeniu poszerzyliśmy swoją wiedzę i rozwijaliśmy zainteresowania. Skorzystaliśmy z Programu ,,Poznaj Polskę" oraz z organizacji wycieczki (dzięki biuru ,,Mazury PTTK), jak również wsparciu pilotażowym pani Asi. Serdecznie dziękujemy.