Powrót do szkolnej tradycji, czyli kolejna edycja Mamy Talent!

Tuż przed samym zakończeniem roku szkolnego odbyła się w naszej szkole długo przez wszystkich wyczekiwana impreza jaką jest szkolny pokaz talentów oraz hobby. 

Podobnie jak w latach ubiegłych lista uczestników była bardzo długa, co świadczy o tym,  że nasi uczniowie posiadają liczne talenty i rozmaite zainteresowania, o których dziś chętnie Wam przypomnę i opowiem Drodzy Czytelnicycool Oprócz świetnej zabawy, porcji wiedzy, dawki humoru oraz elementów rozrywki pokaz talentów jest sposobem na to, by poznać naszych kolegów/uczniów z zupełnie innej strony, by dowiedzieć się o nich czegoś nowego, ale też by zainspirować się ich twórczością i zainteresowaniami i by zacząć poszukiwania nowego hobby czy pasjilaughing  W tegorocznej edycji mieliśmy okazję posłuchać występów wokalnych, recytacji wierszy, uczniowie prezentowali swoje prace plastyczne oraz opowiadali o swoim hobby. Mogliśmy także obejrzeć pokaz pierwszej pomocy oraz premierę parodii popularnego telewizyjnego show w anglojęzycznym spektaklu pt. "The X-mas Factor 2021" w wykonaniu wszystkich uczniów z klasy szóstej. 

Szymon opowiedział o swoim nietuzinkowym hobby jakim jest kolekcjonowanie banknotów z krajów z całego świata. Szymon posiada nie tylko waluty krajów europejskich, ale również afrykańskich, azjatyckich oraz Ameryki Południowej.

Inka ma wiele zainteresowań. W tym roku mogliśmy obejrzeć jej prace plastyczne oraz dowiedzieć się, że trenuje....boks! To dopiero była sensacja! Cieszymy się, jesteśmy dumni i wspieramy naszą koleżankę w doskonaleniu swoich umiejętnościcool

 

Hubert również ma niespotykane hobby jakim jest hodowla mrówek oraz...węża! Hubert opowiedział nam o swoich początkach w opiece nad kolonią mrówek oraz młodym wężem, do tego podzielił się z nami ogromną wiedzą zoologiczną jaką posiada na temat swoich pupili.

Filip zagrał na keyboardzie popularny wśród dzieci utwór, natomiast Marysia zaśpiewała znaną nam z radia popową piosenkę.

 

Zuchy oraz harcerze również opowiedzieli nam o swoich zainteresowaniach oraz o służbie w ZHP. Okazuje się, że jest to wspaniała przygoda oraz szansa na to, by doskonalić się w różnych dziedzinach oraz zawierać przyjaźnie na całe życie.

Paweł miał kilka wejść na szkolną scenę. Oprócz recytacji wiersza, dbał o dobry nastrój podczas imprezy opowiadając żarty ze szkolnej ławkicool

Harcerki z klasy ósmej dały pokaz pierwszej pomocy, przypomniały numery alarmowe oraz zaprezentowały jak mniej więcej wygląda rozmowa telefoniczna podczas zgłaszania wypadku.

Mikołaj w wolnym czasie zajmuje się wykonywaniem rozmaitych prac plastyczno-technicznych z wykorzystaniem różnych technik.

Ogromny aplauz zebrał również Kacper, który posiada rozmaite zainteresowania. W tegorocznej odsłonie Kacper opowiedział o swojej kolekcji militariów z czasów PRL, następnie wszystkich zaskoczył występem artystycznym! Otóż Kacper przez ponad 4 minuty rapował "skróconą historię Polski"! Wszyscy oniemieli, cała widownia z uznaniem podziwiała występ starszego kolegi.cool

Na naszej szkolnej scenie pojawił się również duet raperski, w którego skład wchodził Bartek i Staścool

Wielu uczniów pokazało swój dorobek artystyczny w postaci prac plastycznych. Poniżej Gabrysia, której hobby to rysowanie, malowanie i wyklejaniesmile

Paulina (już nasza absolwentka) również przygotowała pokaz swoich dzieł sztuki wykonanych różnymi narzędziami malarskimi. Czy uwierzycie, że obraz, który trzyma namalowała w nocy przed pokazem? Dodam, że prace Pauliny mogliśmy podziwiać nie tylko w szkole, ale również w MOK w Pasymiu.

Poniżej przykładowe prace Marty z klasy 3.

Oto prace Tomka z klasy 3:

Tosia (również trzecioklasistka) zaprezentowała swój szkicownik, a w nim mogliśmy podziwiać takie oto arcydzieła:

 

Mikołaj (klasa 3) również podzielił się z nami swoimi osiągnięciami w dziedzinie plastyki:

Na koniec tegorocznej edycji pokazu talentów mogliśmy zobaczyć konkursowe nagranie układu tanecznego przygotowanego przez dziewczęta z klasy 7 i 8 oraz ekranizację anglojęzycznego spektaklu "The X-mas Factor 2021" w wykonaniu uczniów klasy 6:

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w wydarzeniu i już teraz  zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji szkolnego show "Mamy Talent"cool